• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir NLP Kursu

İzmir NLP Kursu
NLP Eğitimi

Bilinç dışı zihnin çalışma prensiplerini öğrenerek, sizi sınırlayan alışkanlıklarınızı nasıl öğrendiğinizi keşfedip, sizi hedeflerinize götürecek yeni alışkanlıkları nasıl kazanacağınızı deneyimleyerek öğreneceksiniz.

Aileniz, arkadaşlarınız ve is yaşamınızdaki insanlarla iletişim etkinliğiniz önemli ölçüde artacak.

 

Ayrıca kullandığınız dil ve sözcüklerin bütün davranışlarınızı nasıl programladığını ve bunun da sizin dünya deneyiminizi doğrudan nasıl etkilediğini anlayacaksınız.

 

Günümüz dünyasında herkes kaliteli iletişimden bahsediyor,ancak bunun nasıl başarılacağından söz edilmiyor. NLP’de öğreneceğiniz beceriler sizi daha etkin kılacak ve iletişimde yada yaşamınızın her alanında  öz güveninizi arttıracaktır.

 

Duyusal keskinliğinizi arttırmayı öğrenmek size hem kendinizle hem de çevrenizdekilerle ilgili yüksek kalitede bilgiye ulaşmanıza olanak verecektir.

 

En iyi derecede etkileşimin tüm unsurlarını anlayacak; ikna etme ve etkilemenin belirli ve genel dil kalıplarını nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

 

Fikirlerin açıkça ve gerektiğinde ortaya konması, her tür davranış değişimi, istekleri davranışa dönüştürme becerileri kazanma, istemediğimiz davranışlardan kurtulma, mevcut olmayan davranışların kazanılması, bağımlılıkların giderilmesi(Sigara, alkol, kumar,vb..), genellemesiz ve stressiz bir yasam, yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi, kilo almadan sigara alışkanlığından kurtulma, iç çatışmaların yok edilmesi ve iç barışın saglanması, hayir diyebilmeyi öğrenmektir.

 

NLP; satış öncesi hazırlık, müşteri ile karşılaşma, ihtiyaç belirleme, ürün/hizmet tanıtımı, itirazların karşılanması, satısın kapatılması,satış sonrası hizmet, müşteri ilişkileri ve satışçının kişisel motivasyonu gibi tüm satış konu başlıklarında bizlere etkili ve hemen uygulanabilecek teknikler sağlar.

 

NLP sihirli bir alet kutusu gibidir. İçindeki harika şeylere  hayretle bakarken "Ben bunu nerede kullanabilirim?" diye kendinize sorarsınız.

 

Bazı günler harikadır, hiç kimse yanlış bir şey yapmaz ve  her şey yolunda gider. Bazı günler ise korkunçtur. Sanki herkes işimizi bozmak  için gizli bir işbirliği içindedir ve her şey ters gider. Eğer özellikle yere yıkılmaya  çalışırsak, zemini tutturamayacağımız ihtimal dâhilindedir.

 

NLP size nasıl, hatta birazda neden olduğunu açıklayabilir. İşte  o zaman sizde her gün yolunuzda biraz daha fazla seçenekle ve eski sınırların ağır  yükünü biraz daha hafifletmiş olarak ilerleyebilirsiniz.


Neuro (nöro)- Linguistic (linguistik)- Programming(programlama) ; bir diğer ifade ile Beyin Dilini Programlama olarak tanımlanan  NLP, insanları anlamak ve etkilemek için oluşturulan psikolojik yetilerdir. İnsanların nasıl mükemmel performans verdiklerini inceler. Kişinin  bildiklerinden daha fazla esneklik, yaratıcılık ve daha fazla özgür davranışlar  kazanması için kişiye fırsatlar sağlar.

NLP, düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyerek kişilerin belirledikleri  hedeflere ulaşmak için bu süreçleri en etkin nasıl kullanabileceğini öğreten  bir çalışma alanıdır. Bu süreçler kişide doğal olarak bilinçli veya bilinçsiz  yerleşmiş olabilir. NLP, başarıya (kastedilen, herkesin kendi arzu ettiklerine  ulaşmasıdır) ulaşmak için, bu süreçler üzerinde kontrol sağlama yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik sistemler, teknikler ve modelleri sunmaktadır.

NLP “Bireysel mükemmelliğin sanatı ve bilimi” ya da “21.yüzyılın başarı teknolojisi” olarak tanımlanabilir.


NLP bir bilimdir; çünkü 33 yıldır bilim adamlarının üzerinde çalıştığı ve  sonuçları objektif olarak test ederek ortaya koydukları bir alandır.


NLP bir sanattır; çünkü bahsedilen sistemlerin, modellerin ve tekniklerin bir  bütününü öğrenmekle birlikte, mükemmelliğe ulaşmak için onu ustaca kullanmak.


NLP bir teknolojidir; çünkü bir çok model, teknik ve sistemi içinde barındıran  bir alet çantasıdır .

YALNIZCA BİR EĞİTİM KURSUNDAN DAHA FAZLASI


Süreç, hergün tüm grup için oturumların gerçekleşmesi ve günün geriye kalan kısmı sizin bireysel dersinizle tamamlanması şeklinde işleyecektir.

İLETİŞİM


Günümüz dünyasında herkes kaliteli iletişimden bahsediyor ancak bunun nasıl başarılacağından söz edilmiyor. NLP’ de öğreneceğiniz beceriler sizi daha etkin kılacak ve iletişimde yada yaşamınızın her alanında öz güveninizi artıracaktır.Duyusal keskinliğinizi artırmayı öğrenmek size hem kendinizle hem de  çevrenizdekilerle ilgili yüksek kalitede bilgiye ulaşmanıza olanak verecektir.En iyi derecede iletişimin unsurlarını anlayacak; ikna etme ve etkilemenin  belirli ve genel dil kalıplarını nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

MOTİVASYON


Tepkileri, duyguları ve davranışları gerçek bir güdüsel enerji yaratmak için  pratik yöntemler öğrenin. Amaçlarınızı tanımlamak, denemek ve de gerçekten  kendi kendinizi gerçekleştirmenin nasıl bir his olduğunu keşfetmek için bunu NLP süreçleriyle bağlayın.

MÜKEMMELLİK


NLP, modelleme mükemmelliğinden gelir ve bu bağlamda süreçleri takip eder.İleri iletişim ve güdüsel beceriler yerli yerindeyken inançlar, değerler ve  davranışlarda nasıl evrimsel bir değişiklik yaratabileceğinizi anlayacak ve  kendi hayatınıza özenle mükemmellik stratejileri uygulayabilecek konumda  olacaksınız.

KİŞİSEL ETKİNLİK


Kişisel gelişiminize odaklanarak, hayatta istediğinizi başarmak için  karşılaşacağınız diğer sonuçlarla işbirliği yapabilme yeteneğinizi artıracaksınız.İşin içinden çıkamamanıza neden olan ve performansınızı kısıtlayan davranış  kalıplarını tanımlamayı öğrenecek, kendinizde ve diğerlerinde değişim yaratmakiçin güçlü NLP tekniklerinin kullanımında yetkin olun.

DEĞİŞİM İÇİN YARATICI TEKNİKLER


İnançlarımız davranışlarımızı belirler. Eğer düşünüş ve davranış tarzımızda  bazı şeyleri değiştirmek istiyorsak kendimizle ve dünyayla ilgili  inançlarımızla iletişime geçmemiz gerekir. Doğru NLP becerilerini doğru zamanda  kullanarak diğerleriyle birlikte başarılı bir biçimde çalışma metotlarıyla ilgilenerek daha derin düzeyde işleyen yaratıcı NLP tekniklerini kullanmayı öğreneceksiniz.

BAŞARI İÇİN STRATEJİLER


Eğitim sürecince uygulanan çeşitli teknikleri bütünleyerek davranışın ardındaki  stratejilerin nasıl tanımlandığına dair ileri NLP teknikleriyle de tanışacaksınız


başlayan yaşam sürecimiz, bebeklikten çocukluğa ve ergenliğe sonra da  yetişkinliğe doğru uzanarak gider. Bu sürecinizde içinde var olduğunuz  sorunlarla baş edebilmek ve size yol göstermek için, sizlerin sırdaşlarınız  olarak her türlü probleminizi paylaşarak Bireysel veya Grup Danışmanlığı  hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

NLP NERELERDE KULLANILIR ?


NLP ve tekniklerini yaşamınızın tüm süreçlerinde , özel hayatınızda, iş  yaşamınızda ve sosyal  ilişkilerinizde en iyi performansı yakalamak ve  hayat kalitenizi artırmak için kullanabilirsiniz. İletişimin ve kişisel  potansiyelimizin önemli rol oynadığı her alanda yardımcı teknikleri ve bakış açısı ile yaşamanızı ve kendinizi kontrol edebilirsiniz.


NLP GENEL OLARAK YILLARDIR AŞAĞIDA BELİRTİLEN BİRÇOK ALANDA BAŞARILI SONUÇLARSAĞLAMIŞTIR.

Kurumlarda ve iş dünyasında

NLP ile Liderlik,


NLP ile Satış ve Pazarlama stratejileri,

NLP ile iletişim teknikleri,

Takım iletişimi ve takım ruhunun yükselmesi,

Çalışanlarla iletişim,

Stratejiler, çözümü ve çoğaltılması,

Bir bütün olarak öğrenen organizasyonların geliştirilmesi,

Duruma göre stratejileri kullanmak,

Motivasyon stratejileri,

Karar stratejileri,

Yaratıcılık stratejileri,

Doğru kararların modellenmesi,

Başarılı yöneticilerin modellenmesi,

Yönetim, satış, pazarlama konusunda ikna kalıpları,

Bilinçaltı satış, ikna ve prezantasyon teknikleri,

Coaching

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlıkta

Kişisel Geçmişi Değiştirme Tekniği TIME LINE TERAPİ uygulamaları ile başarılı  sonuçlar alınmaktadır. 

Eğitimlerimize sadece alandan kimseler katılabilir.

Depresyon,

Panik atak,

Sosyal fobiler,

Kişilik bozuklukları,

Cinsel sorunlar,

Tüm psikolojik rahatsızlıklar.

Kişisel Gelişimde

NLP uygulamaları kişisel gelişim amaçlı olup kişilerde davranış ve duygu  düzeyinde değişiklikler yaratmak ve bilinçaltını yeniden programlamak üzere bire bir NLP Uzmanları tarafından yapılır. 

Tedavi amaçlı değil, kişisel gelişim amaçlıdır.

Motivasyon, karar verme ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi,

Ruh halini control etmeyi öğrenmek

Kendini Tanımak Her tür davranış değişimi, 

İstemediğimiz davranışlardan kurtulma,

Mevcut olmayan davranışların kazanılması, 

Genellemesiz ve stressiz bir yaşam,

Self-motivasyon,

Yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi,

Kilo almadan sigara alışkanlığından kurtulma,

Moral gerektiren tüm durumlar,

İç çatışmaların yok edilmesi ve iç barışın sağlanması,

Hayır diyebilmeyi öğrenme

Eğitimde (pedagoji ve eğitimi bilimleri)

Sınavlara stressiz hazırlanma,

Sınav anında bilgileri hatırlama (Üniversite sınavları vb..),

Ders çalışma alışkanlıklarının değiştirilmesi,

NLP ile kalıcı ve hızlı öğrenme,

Dinleyicileri bilinç dışı düzeyde etkilemenin sırları,

Bilinçaltı öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştırmak,

Anlamayı hızlandırmanın etkili yöntemleri,

Öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak,

Öğrencilerin geçmişten gelen öğrenim engellerini kaldırmak,

Öğrenen kişileri modelleme,

4 öğrenme stili ve eğitim planlaması (4MAT sistemi),

Hızlandırılmış öğrenme,

Üretken öğrenme,

Yetişkin öğrenme teorisi ve hafıza dinamikleri.

Çocuk yetiştirmede

Çocuk ve Aile arasında yapısı bir ilişki ve iletişim kurmada,

Kendimizi açık ifade edip, çocuğunuzun sizi daha iyi anlayıp tepki göstermesinde,

Doğru empati kurmada,

Çocuğunuzun zihinsel haritalarını anlayıp ona göre desteklenip gelişiminde yardımcı olmasında,

Çocuğunuzdaki istenmeyen davranışları değiştirmede,

Öz saygı, öz güven sağlamada,

Arkadaş ilişkilerinde yardımcı olabilme,

Çocuğunuza uyumlu olabilme,

Zaman yönetimini öğrenme,

Çocuk ruh sağlığı konusunda bilgilenme,

Yaratıcılık ve Sanat alanlarında

Yaratıcı kaynaklarınızı keşfedip geliştirmede,

Zihinsel fırtınalar (Disney Stratejisi) ‘ni uygulayarak farklılıklar yaratma,

Artistlik yetenekler,

Yaratıcı ruhunuzu engelleyen birçok olumsuz etmenin ortadan kaldırılması,

Sporda

Motivasyon,

Öfke kontrolü,

Mentörlük,

Disiplin sağlama,

Kişisel sporcu performansını ortaya çıkarma,

Hedef belirleme ve hedefe ulaşma,

Sağlık Alanlarında

Doktor , hekim, sağlık personeli ve kendi sağlığı ile yakından ilgilenen  kişilerle doğru ve etkili 

iletişime geçme,

Empati kurabilme ve geliştirebilme,

Etkili sunum yapabilme,

Müzakere ve benzeri yüksek düzeyde becerilerini geliştirme,

Hasta hekim arasındaki güven ortamının oluşturulmasında,

Derin inanç ve hastalıklar arasındaki ilişkilerde çözüm odaklı stratejiler  geliştirme,

Sağlık alanında görevli personel ve kurum arasında ekip ruhu oluşturabilme,çatışma çözme 

tekniklerini ve iletişim kalıplarını geliştirme,


NLP'nin Ön Kabulleri

NLP’ nin oluşumunda dayandığı ve kabul ettiği etik ve felsefi bakış açısını oluşturan önemli ön kabullerinden bazıları aşağıdadır. Ön kabuller, tartışılmaz,evrensel gerçekler ya da kesin doğrular değildir. Amaç, bu ön kabullerden yol açık dış ve iç dünyamızı algılamak, yorumlamak ve davranışlarımızdaki tutum ve diğer davranış seçeneklerimizin farkında olarak gelişim sağlamaktır.

"İnsanlar, kendi yaşamlarını istekleri doğrultusunda şekillendirebilmek veg erek gördüğünde değiştirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara kendi içinde sahiptir."

"İletişimde hata yoktur, sadece geri bildirimler (feedback) vardır."

"Kurmuş olduğumuz iletişimin anlamı, karşımızdan almış olduğumuz yanıtta saklıdır."

"Bir şey istediğin sonucu vermiyorsa yeni bir şey dene."

"Harita arazinin kendisi değildir."

"Her davranışın altında olumlu bir niyet yatar."

"Ne kadar çok alternatif yollarımız varsa, o kadar iyi."


NLP ULUSLARARASI KURSULARI
 
Temel Giriş Sertifika Programları  

Pratisyen Sertifika Programları 

Uzman Sertifika Programları  

NLP Eğitmeni Sertifika Programları  

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


NLP Eğitimi


NLP Trainer Eğitimi

slideshow1Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
İzmir NLP Kursu başlıklı 3563 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın