• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Karşıyaka NLP

Karşıyaka NLP
NLP Eğitimi

Neuro = Sinir Sistemi = Akil: sinir sisteminin, deneyimlerden oluşan girdileri (bilgileri) hafızaya düzenli olarak nasıl kodladığı ve bu bilgi kodlarını isleme nasıl koyduğudur. Kısaca, aklin çalışma sistemidir.

Linguistic = Dil: aklin çalışma sisteminde, hafızada kodlanmış bilgilerin işlevine, dil aracılığıyla verilen anlam yani 'İletişim Sistemi', değişik sembollerin oluşturduğu 'Dilde Yapılanma', 'Matematik', 'Müzik', 'Isa retler' vb. sistemlerdir.

Dil Sistemi ikiye ayrılır. 1. akıl bilgileri görüntü, ses, duygu, tat ve koku olarak beş duyu kanalıyla girdi olarak alır ve isleme hazırlar. 2. akil, bilgileri semboller sistemi, sözcükler, tümceler, hikayeler vb. seklinde isler.

Programming = programlama: Bizim beş duyu kanalıyla aldığımız girdileri (görüntü, ses, duygu, tat ve koku) istediğimiz sonucu elde etmek için, akil ve beden bütünlüğü içinde bu girdileri organize etme yeteneğimizdir.

Tanımdan NLP'nin Türkçe karşılığı: 'Akli Programlama Dili'dir. Nasıl aklin çalışma seklinin uygulaması olan bilgisayar program dilleri varsa aklında bir program dili vardır. Bizim aklimizi yönlendirmemiz için kullandığımız dile ise 'Akli Programlama Dili' diyoruz.

Bu durumda bize düşen: aklın bizi yönetirken uyguladığı program dilini öğrenip, aklimizi kendimiz yönetmek için 'Akli programlama Dili' uygulamamızdır. Öyle ki, aklımızı verimli kullanmak için aklımızın kendi dilinden konuşmamız gerekmektedir. Aklımızla ayni dilden konuştuğumuz zaman daha etkili olur, istediğimiz sonuçlara, rahatlıkla kısa sürede ulaşabiliriz.

İster anne-baba, ister öğretmen, ister okul yöneticisi, asistan ya da devlet görevlisi olsun, öğrenen kişilerle çalışan herkes için paha biçilemez bir kaynak eğitim. İçerisinde ayrıca konuları destekleyen araştırmalara ayrıntılı bir şekilde yer veren Araştırma Alanları da bulunuyor. NLP (Nöro Linguistik Programlama) bize insanların zihinlerinin nasıl programlandığını anlama fırsatı veriyor. NLP iletişim becerilerini geliştirmek ve kişisel, mesleki gelişimi desteklemek için kullanılabilecek çok güçlü bir araç. Bu kitap size kişisel etkinliğinizi arttıracak ve sınıf içi performansınızı geliştirmenizi sağlayacak geniş ve pratik bir uygulamalar yelpazesi sunuyor. Bu eğitim de , Alacağınız yanıtları değiştirebilmek için kullandığınız dili nasıl uyarlayacağınızı, Daha önce hiç mümkün olduğunu düşünmediğiniz şekillerde iletişim kurmayı, Uyum oluşturmayı ve diğer insanları etkilemeyi, Motivasyonu nasıl hedefe dönük olarak tutacağınızı, Konuları birçok farklı bakış açısından görmeyi, Yeni öğrendiğiniz bilgileri bir NLP eğitim gününü planlar ve gerçekleştirirken nasıl kullanabileceğinizi eğitimle İLGİLİ YORUMLAR Eğitim İçin NLP eğitiminde türünün az bulunan bir örneği; benzersiz ve özgün fikirleri çok farklı ve teşvik edici yöntemlerle sunuyor. 

NLP iletişimin tüm yönlerini geliştirmeye yarayan sistematik, tutarlı ve iyice denenmiş tekniklerden oluşan bir yelpaze sunuyor. Kitap teoriye ilişkin kolay anlaşılabilir açıklamalara, pratik uygulamalara, konuya uygun örneklere sahip; bunları anlayışı ve uygulamayı destekleyen geniş bir aktivite seçeneği ile bir araya getiriyor. Eğitim sosyal bir süreçtir; bu kitap artık sosyal becerilerin peşine düşülmesine ya da teşvik edilmesine gerek olmadığını gösteriyor, çünkü bunlar da öğrenilebilir ve geliştirilebilir. NLP kişisel etkinlik ve gelişmiş bir mesleki deneyim için sağlam bir yaklaşım öneriyor. Yazarlar sınıfların ve okulların duygusal anlamda daha yüksek bir anlayışa sahip topluluklar olmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip, kolay erişilebilir, iyi seçilmiş ve doğrudan uygulanabilir bir kaynak sunuyor.

1. Aşama : NLP DİPLOMA – NLP TEMEL EĞİTİMİ ( GİRİŞ SEVİYESİ ) : Öncelikle yapılan testler ile kişinin kendisi ile doğru tanışması sağlanır. Eksi ve artı yönler ile değerlendirme yapılır ve esnek davranış, takıntılardan kurtulma, sorunları yok etmez ancak üstesinden gelmenin her defasında bir yolunu gösterir, doğru alışkanlık kurulur ve mükemmel seni yaratmak amaçlanır.


2. Aşama : NLP PRACTITIONER TRAINING : Nlp uygulayıcı eğitimidir. Bu eğitim ile Temel Eğitimde almış olduğunuz bilgileri kendinize ve çevrenize nasıl uygulayacağınızın bilgisi verilmektedir. Amaç gerçek bir uygulayıcıya dönüşmektir.


3. Aşama : NLP MASTER PRACTITIONER TRAINING : Nlp uzman uygulayıcı eğitimidir. İlk iki aşamada aldığınız eğitimler ile bu aşamada alacağınız eğitim birleştiğinde artık gerçek bir profesyonel olacaksınız. Gerçek bir uzman uygulayıcı olabilmek için bu 3 eğitimi almanız gerekmektedir.


4. Aşama : NLP MASTER PRACTITIONER TRAINER & TRAINING : Nlp eğitimlerimizin son aşaması Nlp uygulayıcısı ve eğitmenliği eğitimidir. Artık aldığınız eğitimler sonucunda alanında uzmanlaşmış bir uygulayıcı ve aynı zamanda eğitim verebilecek düzeyde bilgi sahibi gerçek bir eğitmen olacaksınız.


NLP Eğitimleri gördüğünüz gibi 4 aşamadan oluşmaktadır. Her biri birbirinin devamı şeklindedir ve bir önceki eğitim alınmadan üst seviyeye geçilememektedir.

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

NLP Kursu

NLP

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - -
Karşıyaka NLP başlıklı 1948 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın