• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Eğitim Merkezi

NLP Eğitim Merkezi
NLP Eğitimi

NLP'nin ne olduğu isminde saklıdır. NLP'nin açılımı neuro (sinir), linguistic (dil bilimi), programming (programlama) olarak belirlenmiş, Sinir Dili Programı olarak dilimize geçmiştir. Neuro, beş duyu organımızdan gelen bilgileri işleyiş tarzı ile ilgilenmektedir. ,


Linguistic, kullanılan dil, kişinin kendisi ve çevresiyle iletişim kurması ve buna bağlı olarak yarattığı etkiyle ilgilenir. Programming ise, oluşturulmuş bilgisayar programları gibi, farkında olarak ya da olmayarak kullanılan zihinsel süreçlerdir. 


NLP, kısaca kişinin kendi değişim- dönüşüm sürecine katkıda bulunan teknikler bütünüdür. NLP' nin bir davranış biçimi, sistematiği, bir gelişim ve basari metodolojisi vardır. 


NLP, yaşamı çok ender rastlanan bir öğrenme fırsatı olarak görür, tıpkı bir çocuğun gözünden bakar gibi, hayata merak ve macera duyguları ile bakar, ulaşılması zor gibi görünen hedeflere ulaşmak için organize eder. 


NLP, her davranışın bir yapısı olduğunu ve bu yapının öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir olduğunu önermektedir. 


Amacı ise, etkili iletişim ve sürekli gelişmektir. NLP, doğru kullanıldığında iş yaşamında ve özel yasamda özellikle insan ilişkilerinde çok olumlu sonuçlar verebilir. 


Değiştirilmek istenen davranışlar değiştirilebilir, yeni beceriler kazanılabilir, sahip olunan beceriler geliştirilebilir. 


Uygun davranış modelleri kullanıldığında ve çeşitlendirildiğinde, esneklik arttırıldığında, kötü tecrübeler ve ön yargılardan arındırıldığında yasam daha da güzelleşecek ve renklenecektir. 


Huzur ve mutluluk hissi, diğer insanlarla paylaşıldığında ise, aslında yaşamın ne kadar kolay, anlamlı, seçeneklerle dolu olduğunu görmek mümkündür.


Nlp basari ve motivasyon stratejilerini öğretir ve bu stratejileri içselleştirerek beceri haline getirmemizi sağlar. Kendi iletişim stratejilerimizi kullanarak, hem özel hem de iş hayatımızda etkin iletişim kurma becerisi kazandırarak bizim daha mutlu, daha başarılı ve daha güçlü bir hayat yaşamamıza katkıda bulunur. Basari ve iletişim stratejisini öğretmez, başarılı olma ve etkili iletişim kurma becerisi kazandırır.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
NLP Eğitim Merkezi başlıklı 1432 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın