• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Eğitimleri İzmir Alsancak

NLP Eğitimleri İzmir Alsancak
NLP Eğitimi

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru Amerika'da geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemler sunar.

Ülkemizdeki okumuş diye gördüğünüz pek çok kişi salla başı al maaşı zihniyetiyle ekmek parası kazandı. Oysa bu kişilerin pek çoğu medeni ülkelerde derhal sistem dışına atılır, çünkü yeteneksize iş-aş-mevki yok oralarda.

 "İnsanlar, kendi yaşamlarını istekleri doğrultusunda şekillendirebilmek ve gerek gördüğünde değiştirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara kendi içinde sahiptir." Diye yola çıkıyor Amerika. Çünkü beyin satın alıyor, limon gibi sıkıyor atıyor. Dünya bu şekilde yükseliyor. Akıllıya,beyine yatırım yapılıyor. Dolayısıyla insanın içinde barındırdığı iç potansiyeli ve beyni zorlanıyor.

NLP uygulayıcıları hiç bir insanı eksik görmez. Herkes bünyesinde gelişim potansiyeli barındırır. Temel amaç, değişim veya gelişim için ihtiyaç duyulan kaynaklara (resource), istenilen zamanda istenilen yerde ulaşabilmek veya bunlardan en iyi düzeyde yararlanmaktır.

İnsanlar belli bir amaç ya da beklenti çerçevesinde başka insanlarla iletişim kurarlar. Karşımızdakinden beklediğimiz tepkiyi alamamak, iletmiş olduğumuz bilginin karşımızdakine istenilen şekilde ulaşmadığını gösterir. Bu durumda olumsuz tepki göstermek ya da ısrar etmek yerine davranışımızı değiştirmek bizi istenilen sonuca daha çabuk ulaştıracaktır.

 Fakat insan kendini değiştiremiyor. Dilimizde; “çaktığım yerde otluyor” diye bir deyim vardır. Etrafınızdaki insanların çoğu hala o noktada kalmış ve oradan bakıyor.

Şimdi psikolojide buna; "Harita arazinin kendisi değildir." Diyorlar.Bu ne demek?

Her insanın, dünyanın nasıl bir yer olduğu konusunda zihninde bir temsil vardır. Zihnimizdeki bu temsillerden hiçbiri dünyayı gerçekten olduğu gibi yada eksiksiz yansıtmaz. İnsanlar ise zihinlerinde bulunan bu haritaya, yani temsile tepki gösterirler, gerçekliğin kendisine değil.

 "Her davranışın altında olumlu bir niyet yatar." Gibi görünse de, insanların yaşam birikimleriyle gördükleri ve baktıkları o kadar farklıdır ki. Elif şafak bir romanında diyor ki; “karşıdakine önce kendi gözünle  bak, sonra onun gözüyle kendine  bak”. Çok önemli bir anahtardır  bu cümle.

Hızlı gelişen çağa ayak uydurmak için ruhsal büyümek  zorundadır  insanlar. Artık küçük insana yer yok. 

NLP Practitioner programi içerigi:

1.Hipnotik dil kaliplari

NLP ve Hipnotik Dil Kaliplari" bölümünde mercek altina alinacak bazi alt basliklar:

Hipnoz hakkinda bilinenler

Hipnozun tarihi ve yapisi

Kavramlarin açiklanmasi

Ericksoncu hipnoz

Hipnoz presipleri

Hipnotik dil kaliplari

Trans endüksiyonu

Trans durumuna giris ve çikis

Metafor konstrüksiyonu

Uygulamalar


2.Yeniden Çerçeveleme 

NLP ve Yeniden Çerçeveleme" bölümünde mercek altina alinacak bazi alt basliklar:

Yeniden çerçeveleme türleri

Anlamin yada içerigin yeniden çerçevelenmesi

Niyet - davranis ayrimi

Içsel parçalar modeli

Parçalarin sistem dizilimi

Six-Step Modeli, alti adimda yeniden çerçeveleme

Parçalar arasi anlasma yöntemi

Itiraz konularinin yeniden çerçevelenmesi

3.Alt modaliteler 

NLP ve Alt Modaliteler" bölümünde mercek altina alinacak bazi alt basliklar:

Alt modalitelerin sözlü göstergeleri

Alt modalite tür ve çesitleri

Kritik alt modalitelerin tespit edilmesi

Kontrast yöntemi

Kaynak gönderimi

Içsel ses ve resimlerin parçalanmasi

Swish teknigi

4.Stratejiler 

NLP Stratejileri" bölümünde mercek altina alinacak bazi alt basliklar:

Tanimlar, TOTE sistem döngü modeli

Walt Disney Stratejisi

Stratejinin açiga çikarilma süreci

Hafiza Straejisi

NLP teknikleri koçluk sürecinde, farkindalik ve degisim çalismalarinda sikça kullanilarak daha etkin ve hizli sonuç almayi saglar.

 

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


NLP

NLP Practitioner Eğitimi


slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
NLP Eğitimleri İzmir Alsancak başlıklı 3132 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın