• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP nedir? Neden NLP?

NLP nedir? Neden NLP?
NLP Eğitimi

NLP duyular, duygular, dil ve davranışlar arasındaki bağlantıların ne olduğunu fark etmemizi sağlayan ve varılan davranışların kişinin kendi kararı ile değişmesini sağlayan teknikler bütünüdür. 


Bu tekniklerin davranışlara aktarılması ile kişinin kendi kaynaklarını, dilini daha zengin olarak kullanması ve yaratıcılığı ile değişim süreçlerini kendi kararı ile organize etmesi sağlanabilmektedir.


NLP ile duyu organlarımız ve hissettiklerimizle ilgilidir. NLP kullandığımız dil ile ilgilidir. NLP farkında olduğumuz ve olmadığımız stratejilerimizle ilgilidir. Bu bağlantıların doğru modelde kullanılması, "hepimiz ihtiyacımız olan kaynaklara sahibiz" önermesine uygun olarak "istenen sonucun" ne olduğunu organize etmemizi ve bu sonuçlara düşündüğümüz zamanda ulaşmamızı sağlayabilmektedir.


NLP insanın olduğu her içerikte kullanılabilir. Geçmişte yaşanan tecrübelerin ortaya çıkardığı stratejilerin değişimi ve kişiyi sınırlayan ve engelleyen tecrübelerin etkisinin ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir. "İçeriksiz" Modelde aktarılan NLP bilgileri ve NLP teknikleri, istenen sonuçlara ulaşmayı kolaylıkla sağlayabilmektedir.  


İş hayatından iletişimin zenginleşmesi, satışların arttırılması, doğru karar verebilmek, geleceği planlamak, medya önünde doğru mesaj aktarabilmek, reklam ve aktarılan yazılı ve sözlü mesajların dil açısından irdelenmesi için önemli bilgiler sağlayan NLP, kişisel olarak da kaynakların kullanılabilmesi ve varsa (panik atak, uçak korkusu, deprem korkusu, sınav stresi, depresyon benzeri durumlar) sorunların ortadan kaldırılması da çok kısa zamanda ve doğru bilgi aktarımları ile gerçekleşebilmektedir. 


Neden NLP?


. NLP bugün tüm dünyanın gündeminde en çok katilim sağlayan Kişisel Gelişim Programların başında gelmektedir.


. NLP bireyin tüm hayatından kullanabileceği basit anlaşılabilir, sade  yöntemler sunar. Bu yöntemlerle düşüncelerimizi, davranışlarımızı, duygularımızı tanımak ve kendimizi keşfetmek mümkün olmaktadır.


. NLP insani kökten değiştirebilecek ayrıntılar sunar.


. NLP modellemeyle hem bilinci hem de bilinçaltı etkin bir duyarlılıkla kullanmaya yönelik bir sistemdir.


. NLP ile ilgili tüm bilgiler yaşamı, insani dikkatle gözlemleyerek elde edilmiş bilgilerdir.


. NLP basari ve başarısızlığın, sağlık ya da hastalığın bizim elimizde olduğunu anlatan bir yasam biçimidir.


. NLP yasam yaşamın değişik durumların zihin laboratuvarındaki formül sunar. Formülü bilen yâda kullanan mutluluk ve başarıya hak kazanıyor.


. NLP bedenle, duyguyla zihinle ve ruhla derin bir ilişki içerisindedir.


. NLP bütünsel açıdan bakarak detaylara odaklanır.


. NLP yaşamımızı kontrol altına alabilmemiz için gerekli olan tüm zihinsel değişim teknikleri sağlar.


Bu nedenle NLP kişisel mükemmelliğin bilimi ve sanatı olarak tanımlanır.


NLP de bir kural vardır; başarısızlık yoktur, sadece sonuçlar vardır. Ve vazgeçmenin dışında başarısızlık yoktur.


Amacınızı seçin. Mutlaka ama mutlaka amacınıza varacağınıza inanın. 15 milyar beyin hücrenizle o hedefe ulaşacağınıza inanın. Hedefinize kilitlenin ve aralıksız çalısın.


Başaramazsanız.


Bir daha yapın.


Yine başaramazsanız


Bir daha. Bir daha. Bir daha.


Örnek mi? Abraham Lincoln


Unutmayın her zaman bir seçenek daha vardır.


Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir NLP

Antalya NLP Merkezi
slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - -
NLP nedir? Neden NLP? başlıklı 1939 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın