• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Practitioner Eğitimi

NLP Practitioner Eğitimi
NLP Eğitimi

Hepimiz hayatlarımızın belli noktasında kendimize farklı sorular sorarız. Bir ayrış içinde ya da hayati anlamını bulmak için yola çıkarız. Ya da belki daha verimli şekilde öğrenmek, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha kolay iletişim kurmak, is hayatımızda daha fazla zenginlik yaratmak veya ruhsal yolculuğumuz ile ilgili daha fazla anlayış geliştirmek amacıyla iç dünyamızı tamamen keşfetmeye karar veririz. Bu yollardan hangisinde yürüyor olursanız olun, simdi ya da gelecekte bekleyen bir çağrının ardından, NLP daha hızlı, daha etkili ve daha güzel başarılar için size yardımcı olacaktır.


NLP Practitioner eğitimi, sizlere bilinçle bilinç dışı arasındaki farkları öğretecek ve bilinç dışındaki sinirsiz kaynaklara açılan kapıların anahtarlarını verecektir. NLP Practitioner kendi içinize yaptığınız bir yolculuktur. Bu yolculuk potansiyelinizin farkına varmanızı, basari ve mutluluğun anahtarlarını elde etmenizi sağlayacaktır. Uluslararası başarıya ulaşmış bu program, size sınırlayıcı inançlarınızdan ve istemediğiniz alışkanlıklardan kurtulmanın yollarını gösterecektir.


NLP yaklaşımını ve tekniklerini başarılı bir biçimde uygulamanın ve sistemleri anlamanın birinci koşulu, zihnimizin psikolojik ve nörolojik ya pisini anladıktan sonra NLP 'ye başlamamız gerektiğidir. Bu nedenden dolay NLP yaklaşımlarına ve tekniklerine geçmeden önce, zihin psikolojisi üzerine bir temel oluştururuz, sonra NLP sistemlerini bu alt yapı üzerine inşa ediyoruz.


Kişisel gelişim amaçlı bir programdır. Kişilerde davranış ve duygu düzeyinde değişiklikler yaratma ve bilinçaltını yeniden programlama üzerine bir eğitimdir. Bu eğitimle beraber zihnin nasıl islediğini görüp, hedeflere nasıl ulaşacağımızı yasayarak ve yaparak öğreneceğiz.

 

NLP PRACTITIONER Eğitiminin İçeriği


NLP Nedir?


NLP Varsayımları


İletişim Modelleri


Metaprogramlar


Meta Model


Hedef ve Stratejiler


Bilinç ve Bilinç dışı


Kişisel Geçmişin Değiştirilmesi


Bilinç dışı ile İletişime Geçme


İç ve Dış Gözlem


Temsil Sistemleri


Semantik


Walt Disney Modeli


Çapa Tekniği


Milton Model Ve Hipnotik Dil Kalıpları


Swish Modeli


NLP Eğitimi Size Ne Fayda Sağlar?


Kendi sınırlamalarınızı keşfederek yaşamınızı değiştirebileceksiniz.


Yaratıcılığınızı geliştirebileceksiniz.


İnsanları etkili dinleyecek ve etkili iletişim kurabileceksiniz


Değiştirmeyi gerçekten istediğiniz davranış ve alışkanlıklarınız değiştirebileceksiniz.


Başarılı kişi ve kurumları modelleyebileceksiniz.


Farklı bakış açıları geliştirerek hem kendi hayatlarınızı hem danışanlarınızın hayatlarını değiştirebileceksiniz.


SERTİFİKASYON SÜRECİ


Tüm derslere eksiksiz katılmış olmak


Uygulamalara Katılmış Olmak


10 kişi ile NLP Uygulaması Yapmak ve Raporlamak


NLP-Practitioner Düzeyindeki Bir Danışmanın Hedef Becerileri


Kendi ve sevdiklerinin yaşamlarında NLP yi kullanabilirler.


Davranış ve alışkanlık değişimleri için NLP tekniklerini kullanabilirler.


Basit düzeyde NLP ile danışmanlık yapabilirler.


Katılım koşulları, ücretlendirme ve diğer sorularınız için lütfen bize ulaşın.

 

NLP; Nöro Linguistic Programing; zihin dili programlaması demektir. 1970’ li yılların başında Richard Bandler ve John Grinder tarafından oluşturulmuştur. NLP İnsan mükemmeliği üzerine yapılan bir çalışmadır. Varsayımlarından biri de insanların sonsuz kaynaklara sahip olduğudur.


NLP insanların yaşadıkları deneyimler hakkında çok etkili bir modeldir. Her türlü insan davranışını köklü ve kalıcı bir şekilde çabucak ve kolayca değiştirilmesini sağlar.


NLP, size pratik olarak uygulayabileceğiniz, nasıl davranmanız gerektiğini, kendinizle ve diğerleriyle nasıl etkili iletişime geçebileceğiniz ile ilgili bazı araçlar sunar.


– NLP Fobileri ve hoş olmayan duygusal tepkileri iyileştirebilir. Çünkü korkmayı öğrendiğimiz gibi korkmamayı da öğrenebiliriz.


-Öğrenme güçlükleri (yazma ve okuma problemleri vb) olan çocukların ve yetişkinlerin bu engelleri aşmalarına katkıda bulunabilir.


-Sürdürmeyi kesinlikle istemedikleri (sigara,alkol,aşırı yeme, uykusuzluk vb) alışkanlıkları bir kaç seansta ortadan kaldırabilir.


-Aile, çift ve kurumların iç ilişkilerini ve karşılıklı iletişimlerinin daha doyurucu ve üretken olmasını sağlayacak değişiklikleri gerçekleştirebilir.


-Birçok fiziksel problemi (Psikosomatik olarak kabul edilen ve edilmeyen bazı problemleri) bir kaç seansta iyileştirebilir.


Evet, bunların hepsi güçlü iddialardır. Bununla birlikte NLP uygulayıcıları bu iddiaları sağlam ve gözle görülür sonuçlarla destekleyebilecek durumdadırlar.


NLP’nin başarabilecekleri yeni değildir. Bir çok insan davranışlarında mucize değişimler ve iyileşmeler zaten geçmişte de gözlemlenmiştir. Bunları olağan dışı bir şekilde kendiliğinden kullanmayı öğrenmiş insanlara rastlamak her zaman mümkündür.


NLP’ yi araçlardan oluşan bir bütün ve koçluğu da belirlenen hedeflere ulaşmanıza yardım eden bir yapı olarak değerlendiririz ve ikisi birlikte işe yarar bir sistemdir.Çünkü başarıya odaklanan pratik yaklaşımları birlikte sunarlar.


NLP ‘yi anlamanın ve kullanmanın faydaları size şunlar olacaktır;


Gerçekten istediğiniz şeyin ne olduğunu, hedefleri gerçekleştirme, problemleri çözmek için yeni yollar bulma, başkalarında hayran olduğumuz yetenekleri kazanma, zamanınızı daha etkili bir şekilde kullanma, amaç duygunuzu geliştirme, değerleriniz konusunda net olma ve davranışlarınızı değerlerinize göre düzenleme, inançlarınızın size hedefleriniz doğrultusunda nasıl yardım edeceği veya sizi nasıl sınırladığının farkına varıp değiştirebilme, ihtiyacınız olan değişimleri yapabilen, negatif deneyimlerinizin üstesinden gelip yeni bir bakış açısı geliştirip, başarısızlıkla sadece geri bildirim olarak çerçeveleme, hedefiniz, yapmak istediğiniz ne olursa olsun kendinize güvenme gibi konularda net olmanızı ve adım atmanızı sağlayacaktır.


İyi çalışmayan dev bir buhar kazanı sistemini çalıştırması için çağrılan bir kazancıyla ilgili eski bir hikaye anlatılır. Kazancı mühendisin anlattığı problemleri dinledikten ve bir kaç soru sorduktan sonra kazanın bulunduğu odaya girer. Sesleri dinler ve boruları elleriyle yoklar. Alet çantasına uzanıp küçük bir çekiç çıkarır ve parlak kırmızı kapağa bir kere vurur. Bu hareketi yapar yapmaz bütün sistem tıkır tıkır işlemeye başlar. İşletme sahibi ertesi gün bin dolarlık faturayla karşılaşınca kazancının kazan dairesinde sadece on beş dakika kaldığını ve fiyatın çok fahiş olduğundan yakınır. Kazancının ona gönderdiği fatura şöyledir;


Çekiçle vurmak: 50


Nereye vurulacağını bilmek: 999,50


Toplam: 1.000,00


NLP, ne yapılacağını ve nasıl yapılacağını bilmektir.

 

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


NLP Eğitimi


NLP Trainer Eğitimi

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
NLP Practitioner Eğitimi başlıklı 1760 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın