• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Teknikleri - Meta Model

NLP Teknikleri - Meta Model
NLP Eğitimi

enellemeyi açıklığa kavuşturmak adına abartın ve zıt örnekler bulun. Hiç iyi olmadığın bir zaman dilimi olmadı mı? Paranın dışında sebeplerle hiç kötülük yapılmıyor mu? Paranın iyiye kullanıldığı herhangi bir yol yok mu?


Ali de Kayserili. O sence kurnaz biri mi? Hiçbir zaman NLP'yi öğrenemeyecek misin? Hiçbir zaman mı? Sanırım hâklısın. 


NLP'yi öğrenmek için ne zekâ kapasiten ne de ömrün müsait. Bu eğitim zeki insanlar için uygun. Sen hiçbir zaman öğrenemezsin. 


NLP'yi öğrenememiş olan bir kişi daha vardı. O da annesiyle beraber eğitime gelen küçük bir çocuktu. Zaten elindeki elektronik oyuncakla oynamak ona her zaman daha ilginç geliyordu.


Siz söylenen şeyin saçmalığını ne kadar abartırsanız kişi söylediğinin saçmalığını o kadar iyi anlayacak ve savunmaya geçecektir. Size söz konusu şeyi öğrenebileceğini kanıtlayacaktır.


Peki ya hiç doğru olan genellemeler yok mudur?


"Güneş her sabah doğudan doğuyor", dediğimizde bu doğru bir genelleme değil midir?


"Hiçbir şeyi doğru dürüst bir şekilde beceremiyorum", dediğinizde kendinizi ciddi anlamda sinirlersiniz. Bugüne dek hiç becerdiğiniz bir şey olmadı mı?


"Hiçbir kişi her şeyi her zaman doğru yapamaz." Bu genelleme sizin açınızdan doğru mu?


Ya, "Ben her koşulda haklıyım."


"Türkler çalışkan insanlardır."


Irkçı, dinci söylemlerin ne kadar çok genelleme yaptığına dikkat edin.


Zorunluluk/Seçimsizlik


Kişinin tercihlerini, imkânlarını, gereksinimlerini kurallara dönüştürmesi yaşamını sınırlar.


Öncelikle ev islerini bitirmeliyim.


En azından bir enstrümanın nasıl çalındığını öğrenmelisin.


Ben bu isi asla beceremem.


Önce ev islerini bitirmezseniz sizce ne olur? Enstrüman çalamazsam ne olur? Yapabilseydin ne olurdu? Seni durduran şey ne?


Bu sorular aracılığıyla sonuçlar değerlendirilir ve açıklığa kavuşturulur. "İnsanları kendi şahsi çıkarın uğruna kandırmamalısın" cümlesinde görüldüğü gibi zorunluluklar etik değerlere dikkat çekmek açısından son derece önemli ve değerlidir.  Sonu Toplumun sağlıklı olması adına uyulması gereken bazı kurallar vardır. 


"Sağlıklı biri olmak için her gün egzersize zaman ayırmalısın", derken de bilinen bir sağlık kuralından söz ediyoruz. Zaman ayırmazsak ne olur? 


Bilimsel kesifler de benzer soruları sormak aracılığıyla olmuştur. Einstein " Işığın üzerinde yolculuk yapabilseydim acaba ne olurdu?" sorusunu sormasının sonucunda görecelik teorisini bulmuştur.


Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir NLP Eğitimi

Antalya NLP Eğitimi

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP Teknikleri - Meta Model başlıklı 1459 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın